درباره آهن20 آگهی‌های خرید آگهی‌های فروش مناقصه‌ها مزایده‌ها دانستنی‌های فولاد قیمت روز آگهی‌های خدمات

منیزیم

منیزیم:

سبک ترین فلز در بین فلزات سازه ای است به طوریکه وزن الومینیوم 1.5 برابر وزن آهن و 4 برابر وزنآن می باشد. قابلیت ماشین کاری بالایی دارد و با اکثر روش های معمول می توان آنرا ریخاه گری کرد قطعات ریختگری آن استحکام و سختی و مقاومت ضربه بالایی دارند هدایت الکتریکی و گرمایی آن نیز قابل ملاحظه است.

ویژگی های منیزیم: مقاومت در برابر قلیا ها مواد نفتی حلالها بعضی از اسید ها و اغلب مواد شیمیایی آلی تحت شرایط اتمسفر یک معمولی. راحتی کار و فرآیندهای ساخت با استفاده از روش های معمول کار با فلزات از جمله جوشکاری انعطاف پذیری و خستگی استاتیکی چقرمگی بالا مقاومت ضربه ای خوب ویزگی تفکیک حرارتی خوب.

کاربردهای سازه ای آن شامل دست کاری موارد کاربردهای تجاری و تجهیزات فضایی می باشد. درماشین های صنعتی از جمله ماشین های چاپ و بافندگی آلیاژهای منیزیم در قطعات با سرعت بالا استفاده می شود بنابراین باید دارای وزن کمی باشند تا نیروهای اینرسی ایجاد شده کاهش یابند. در تجهیزات انتقال مواد از جمله بیل های مکانیکی و کانوایرها استفاده میشود. در ساخت چمدان و نردبان بدلیل استحکام و سختی بالا چه در دمای اتاق و چه در دمای بالاتر علاوه بر وزن سبک آن کاربرد دارد. آلیاژهای منیزیم به عنوان یک آلیاژ با ارزش در صنایع هوایی استفاده می شود. استفاده از منیزیم و آلیاژهای آن در جاهایی که در تماس با انواع سوخت ها هستند ممنوع است. آب که یک الکترولیت است در سیستم های سوختی جمع شده و اگر منیزیم و آلیاژ های آن حضور داشته باشند باعث ایجاد خوردگی می شوند. فرم پذیری آلیاژهای منیزیم بسیار خوب است و قابلیت ماشین کاری بالایی دارد. عمده منبع منیزیم آب دریا می باشد. استخراج منیزیم از آب دریا با استفاده از کاهش الکترولیتی کلرید منیزیم صورت می گیرد.

 

 

مطالب مرتبط

فلز روی       

مس      

فولاد      

سرب      

چدن      

تیتانیوم      

نیکل      

برنج      

تنگستن      

آلومینیوم

منگنز      

قلع       

انتشار آگهی در تلگرام

 

 

 

آلومینیوم

آلومینیوم فلزی نرم و سبک است که دارای ظاهر نقره ای کدر می باشد زیرا وقتی در معرض هوا قرار می گیرد، یک لایه نازک از اکسیدآلومینیوم روی آن تشکیل می شود.
اطلاعات بیشتر

فلز روی

آلیاژهای روی از قرنها پیش استفاده می‌شده‌است. کالاهای برنجی که به ۱۰۰۰-۱۴۰۰ سال پیش باز می‌گردند در فلسطین پیدا شده‌اند و اشیاء رویی با ۸۷٪ روی در ترانسیلوانیا ما قبل تاریخ یافت شده‌اند.
اطلاعات بیشتر

مس

مس فلز نسبتاً قرمز رنگی است که از خاصیت هدایت الکتریکی و حرارتی بسیار بالایی برخوردار است.(در بین فلزات خالص، تنها خاصیت هدایت الکتریکی نقره در حرارت اتاق از مس بیشتر است)
اطلاعات بیشتر

فولاد

اصطلاح afshar یا پولاد برای آلیاژهای آهن که بین 0/025 تا حدود 0/03 درصد کربن دارند بکار میرود فولادهای آلیاژی غالبا با فلزهای دیگری نیز همراهند .
اطلاعات بیشتر

سرب

سرب از عنصرهای شیمیایی واسطه در جدول تناوبی است. سرب همچنین در رده فلزها قرار دارد. این فلز تشعشعات هسته‌ای را عبور نمی‌دهد. سرب در طبیعت به شکل کانی به نام گالن (سیستم تبلور کوبیک یا مکعبی) یافت می‌گردد.
اطلاعات بیشتر

چدن

چدن به آلیاژهایی از آهن و کربن که بین ۲.۱الی ۶.۲ درصد کربن داشته باشند، گفته می‌شود. رنگ مقطع شکست این آلیاژ به عنوان شناسه نامگذاری انواع مختلف آن به کار می رود.
اطلاعات بیشتر

تیتانیوم

تیتانیوم عنصری است فلزی با عدد اتمی ۲۲، در گروه IVB که در دورهٔ چهارم جدول تناوبی جای دارد.
اطلاعات بیشتر

نیکل

نیکل عنصر ۲۸ با معادل انگلیسی nickel نیکل فلزی مقاوم ، چکش خوار، براق با ساختار بلورین و مکعبی شکل به رنگ سفید و نقره ایمیباشد .
اطلاعات بیشتر

برنج

برنج آلیاژی از مس و فلز روی می‌باشد که نسبت آن‌دو در آلیاژ تعیین کننده نوع برنج با توجه به مورد استفاده آن است.
اطلاعات بیشتر

تنگستن

تنگستن (Tungsten) از فلزات واسطه می باشد. اگرچه طبیعت فیزیکی (دمای ذوب بالا، چگالی بالا، فشار بخار پایین و غیره) دلیل اصلی گسترش کاربردهای تنگستن می¬ باشد
اطلاعات بیشتر

تفاوت های فلز خالص و آلیاژ

فلزات خالص مانند آهن یا آلومینیوم منجمد نمی شوندو مانند آلیاژهای خود شروع به تبلور می کنند.
اطلاعات بیشتر

قلع

قلع: یکی از اولین فلزاتی است که برای بشر شناخته شده می باشد. فلزی غیر سمی نرم قابل انعطاف و مناسب برای نورد سرد می باشد.
اطلاعات بیشتر

منگنز

منگنز فلزی سفید –خاکستری رنگ است که شباهت هایی با آهن دارد.فلزی سخت و بسیار ترد می باشد که به آسانی به حالت مذاب در نمی آید ولی بسیار آسان اکسید می شود.
اطلاعات بیشتر