درباره آهن20 آگهی‌های خرید آگهی‌های فروش مناقصه‌ها مزایده‌ها دانستنی‌های فولاد قیمت روز آگهی‌های خدمات

اصطلاحات تجاری

مفهوم برخی از اصطلاحات تجاری در جدول قیمت‌های جهانی

تن سبك : هر تن سبك معادل 907 كیلوگرم است.

تن سنگین : هر تن سنگین معادل 1016 كیلوگرم است .

پوند : هر پوند معادل 454 گرم است.

CFR یا سی‌اند اف ( C&F ) : هزینه و كرایه حمل پرداخت شده - فروشنده باید هزینه‌ها و كرایه حمل لازم برای آوردن كالا به بندر مقصد معین را بپردازد ولی مسئولیت فقدان یا خسارت وارده به كالا و نیز هر گونه مخارج اضافی ناشی از حوادث بعدی پس از تحویل روی عرشه از زمانی كه كالا از نرده كشتی در بندر بارگیری می‌گذرد از فروشنده به خریدار منتقل می‌شود .

FOB یا فوب : تحویل روی عرشه كشتی بندر مبدأ – فروشنده كالا را در بندر مبدأ كه در قرارداد قید شده است  وی عرشه كشتی می‌گذارد . خطرات احتمالی و فقدان یا خسارات وارده بر كالا از زمانی که كالا از نرده كشتی رد می‌شود از فروشنده به خریدار انتقال می‌یابد .

CIF یا سیف : بهای كالا – هزینه بیمه و حمل – این اصطلاح در اعلام بها عبارتست از قیمت كالا به اضافه هزینه بیمه و حمل آن

EXW : تحویل كالا در كارخانه – تنها مسئولیت فروشنده تهیه كالا در مكان فعالیت خود ( كارخانه ) است . DEL : ( دلیوری ) تحویل كالا VAT : وات به معنای مالیات بر ارزش افزوده DAF: یا داف به معنای تحویل در مرز است .

DD : تحویل در انبار تاجر یا مصرف‌كننده

$cent / dmtu : این اصطلاح كه در قیمت‌های انواع سنگ آهن بكار می‌رود قیمت سنت محصول بر حسب هر یك درصد آهن موجود در هر واحد تن متریك خشك را نشان می‌دهد. به عنوان مثال چنانچه قیمت سنگ آهن ((100$ cent / dmtu باشد ، عدد مذكور را باید در عیار سنگ آهن ضرب نموده و سپس برای تبدیل به دلار آن‌را بر 100 تقسیم نمایید. در این صورت قیمت سنگ آهن 64 درصدی طبق این محاسبه 64 دلار در تن خواهد بود.

 

 

مطالب مرتبط

اطلاعات عمومی آهن      

آلیاژکاری       

سرد کاری       

عملیات حرارتی       

تابکاری

اطلاعات کارخانجات فولادی         

درباره فولاد       

نیلینگ       

محاسبه برش ورق        

انتشار آگهی در تلگرام

 

اطلاعات عمومی آهن

آهن نام یک عنصر شیمیایی با عدد اتمی26 و چگالی 7.87 است که در نخستین دوره ی فلزهای واسطه جا دارد.آهن از نظر جرمی،بزرگترین عنصر سازنده زمین است.
اطلاعات بیشتر

فولاد

اصطلاح afshar یا پولاد برای آلیاژهای آهن که بین 0/025 تا حدود 0/03 درصد کربن دارند بکار میرود فولادهای آلیاژی غالبا با فلزهای دیگری نیز همراهند .
اطلاعات بیشتر

محاسبه برش ورق

با وارد کردن طول و عرض ورق و مشخص کردن اندازه پلیت های درخواستی میتوانید تعداد پلیت هایی که بدست می آید و همچنین میزان ورقی که بصورت پرت بدست می آید را محاسبه کنید.
اطلاعات بیشتر

آلیاژکاری

فرایند ترکیب فلزات مختلف با هم یا ترکیب فلز و غیر فلز را آلیاژ کاری گویند.
اطلاعات بیشتر

سرد کاری

شکل دهی فلزات با نورد یا خم کاری یا کشش است که بعنوان روشی برای استحکام بخشیدن به فلزات انجام میشود.
اطلاعات بیشتر

عملیات حرارتی

در این فرآیند فلزات ابتدا حرارت می بینند و سپس سردکاری می شوند تا اینکه ویژگی جدید پیدا کنند.
اطلاعات بیشتر

تابکاری

عبارت است از حرارت دادن فلز تا یک دمای مشخص و نگه داشتن آن به میزان مشخص در این دما و سپس سرد کاری آن با یک نرخ سرد کاری معین.
اطلاعات بیشتر

اطلاعات کارخانجات فولادی

اطلاعات کارخانجات فولادی کشور
اطلاعات بیشتر

نیلینگ

در سال 1961 در کشور فرانسه اولين بار براي ساخت يك ديوار حائل دائمي از روش ميخكوبي استفاده شد. ميخكوبي خاک يك سيستم سازه نگهبان به منظور حفاظت گود يا شيرواني خاک به روش غيرفعال ميباشد که به دليل اقتصادي بودن و مزاياي منحصربفرد خود، روشي براي ايجاد حمايت ...
اطلاعات بیشتر